KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14156290

nr 1415 6290

Béla Hradil

(1885-1968), Sverige

Oljemålning, Skördetid. Signerad. Olja på duk, 60x67, yttermått inklusive ram: 79x85 cm

Béla Hradil, ungersk-svensk konstnär och konservator, född 1885, död 1968.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

2.600 kr

måndag 30 augusti 2021
kl 20:59:44

Béla Hradil

Läs mer om Béla Hradil